Zirkonyum

Zirkonyum

Zirkonyum

Zirkonyum kaplamanın özellikleri
“Diş estetiğinde çok uzun zamandır, altyapı olarak metal yapılar kullanılıyor. Fakat bu metal yapılar hem diş etine zarar verdiği hem de estetik görünüm açısından istenilen sonucu vermediği için sorun yaratıyordu. Bu sorun, diş estetiğinin en önemli gelişmelerinden birisi olan zirkonyum kaplama tekniğiyle kalıcı olarak çözülmüş durumdadır. Zirkonyum, porselen kaplamalarda altyapı olarak gri metal yerine kullanılan beyaz bir alaşımdır. Zirkonyum alaşımının en büyük özelliği doğal dişlerimiz gibi ışığı geçirme özelliğinin çok yüksek olmasıdır. Bu özelliği sayesinde de estetik görünüm açısından özellikle ön dişlerde daha çok kullanılır.

Zirkonyum kaplama ağrısız bir işlemdir
“Dişler biraz küçültüldükten sonra hassas ölçü malzemeleriyle ölçü alınıp laboratuvara gönderilir. Laboratuvarda model üzerinde istenilen renk ve boyutlara uygun önce zirkonyum altyapı ardından porselen yapılır. Son olarak dişe uyumlandırılan kaplama özel yapıştırıcılarla dişe kalıcı olarak adapte edilir. Doğal diş yüzeyinizden 1-2 mm arasında bir tıraşlanarak yerleştirilir. Zirkonyum kaplama düzenli kontrolleri yapıldığı sürece oldukça uzun ömürlüdür. Sonradan değiştirmek istediğinizde zirkonyum kaplamalar kesilerek çıkarıldığından herhangi bir rahatsızlık vermez. Dişlerde doku kaybına yol açmaz.”

İyileşme süreci kısadır
“Zirkonyum diş kaplama işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Operasyon, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Sonrasında diş renginde geçici bir kaplama yapılarak sıcak ve soğuk hassasiyeti engellenir. Diş eti sorunu olmayan hastalarda zirkonyum kaplama tedavisi yaklaşık bir hafta içerisinde tamamlanır. Diş eti sorunu olan hastalarda öncellikle diş eti tedavisi yapılması gerektiği için işlem biraz daha uzun sürer.”

Hemen İletişime Geç

Randevu Sistemi
Kendinize bir randevu tarihi belirleyiniz. Randevunuz için yetkililerimiz sizinle hemen iletişime geçsin.

Online Randevu

Bize UlaşınRandevu Al
WhatsApp chat